ZŠ a MŠ Vrbová Lhota - Aktuality

Friday, August 31, 2012, 11:47 AM
Vážení rodiče,
srdečně Vás zdravíme a dovolujeme si Vás informovat o několika důležitých věcech týkajících se školního roku 2012/2013.

V úterý, první hodinu budeme ve škole a poté uspořádáme na hřišti hravé seznamovací dopoledne. S sebou si děti musí vzít přezůvky, pití a sportovního oblečení. Ke svačině jim opečeme špekáčky, které jsou zakoupeny ze sponzorských peněz. Do školy se vrátíme v 11.45 - přihlášené děti půjdou na oběd a do školní družiny.
Dne 5. 9., děti obdrží ve škole učebnice a sešity. Musí si donést vybavený penál a každé dítě svůj hrneček, který si bezpečně pozná, toaletní papír, papírové kapesníky, 1. a 3. ročník malý ručník s poutkem, 2. a 4. ročník roli papírových ručníku do zásobníku.
Od čtvrtka si tedy děti budou nosit věci již podle rozvrhu. Dohlédněte, prosím, na obalení všech učebnic [apelujeme na Vás, abyste se snažili udržet učebnice v co nejlepším stavu - obzvláště knihy pro výuku anglického jazyka jsou velmi drahé] i sešitů a převlečení
na hodiny tělesné výchovy [vše podepsat!]. Odpolední vyučování začne až v týdnu od 10. 9.
Na první pololetí vybíráme 50,- Kč na pitný režim (případné zbylé peníze použijeme na ceny ve školních soutěžích) a 100,- Kč na zakoupení potřeb na výtvarné a pracovní vyučování. Tuto částku (celkem tedy 150,- Kč) zaplaťte 17. září [prosíme v hotovosti]. Klasické sešity jsme zakoupili z provozních prostředků [od OÚ] a Matematiky z peněz za sběry.
22. - 27. 9. jedeme na školu v přírodě - podrobné informace obdrží účastníci zvlášť. Vzhledem k nutnosti dokončit výměnu oken vyhlašujeme dne 21. 9. ředitelské volno.
Program pro děti, které se neúčastní školy v přírodě, dohodneme individuálně - ve škole budou pokračovat stavební práce.
Ve druhé polovině října plánujeme opět soutěž ve sběru starého papíru, stejným způsobem jako v loňském roce - dobře svázané a zvážené balíčky odkládají děti na chodbě při příchodu do školy. Hmotnost sběru nahlašují paní učitelce v MŠ. Pokud byste přiváželi větší množství, nenoste jej do chodby, ale uložíme papír rovnou v garáži. Děti mohou nosit i umělohmotná víčka, dále též pokračujeme ve sběru baterií a elektrospotřebičů.
Od listopadu bude opět probíhat výuka plavání v Nymburce, počítejte tedy i s těmito výdaji [cca 700,- Kč]. Tuto částku [po upřesnění] budeme vybírat během října.

Přihlášku do družiny a ke stravování [včetně nového čísla sporožirového účtu] doneste nejpozději zítra [4. 9.]. Poplatek za družinu je 100,- Kč měsíčně, cena oběda 20,- Kč.
Do ranní družiny může žák přijít nejdříve v 6.30, v 7.45 se děti rozcházejí do tříd. Odpolední družina končí v 15.30 [výjimečně se lze domluvit i na čase pozdějším]. Oznámení o odchodu ze ŠD musí být písemné. Pokud žák není přihlášen do ŠD, může před začátkem vyučování pobývat ve škole 20 minut, po vyučování [obědě] odchází ihned ze školy [pokud se samozřejmě neúčastní činnosti pořádané školou - kroužky, nácviky, besídky, apod.].
Od října nabízíme možnost navštěvovat tyto kroužky: ruční práce, turistický, cvičení
s hudbou, pečení a počítačový. Cena kroužku ruční práce je 150,- Kč + 100,- na materiál za pololetí, pečení 100,- + 150,- na suroviny, u ostatních 100,- Kč za pololetí. Záleží však na počtu přihlášených - v případě nízkého počtu zájemců nebude kroužek otevřen.
Odhlásit oběd lze jen v MŠ [ŠJ] nejlépe písemně, případně telefonicky [321785636], nejpozději do 7.00 daného dne. Platba obědů musí být předem, jinak se žák nemůže stravovat. Veškeré finanční záležitosti týkající se školní družiny a jídelny vyřizujte s paní Věrou Růžičkovou
v pondělí 6.30 - 7.15, 15.30 - 16.00 nebo ve středu 6.30 - 7.15. První den nemoci [neplánované absence] lze oběd odebrat do Vámi přinesených čistých nádob v 11.30.
Hlavní vchodové dveře budou přes den otevřeny, používejte zvonek u vnitřních dveří.Prázdniny ve školním roce 2012/2013 jsou stanoveny takto:
Podzimní prázdniny (+st. svátek+sone) 25. 10. - 28. 10. 2012;
Vánoční prázdniny 22. 12. 2012 - 2. 1. 2013 [vyučování začne 3.1.12]
Pololetní prázdniny 1. 2. 2013
"Jarní" prázdniny 18. 2. - 24. 2. 2013 (Nymburk)
Velikonoční prázdniny 28. 3. - 1. 4. 2013 (včetně Velikonočního pondělí)
Hlavní prázdniny 29. 6. - 1. 9. 2013
O projektu "Školní mléko" nemám v tuto chvíli aktuální informace, ale předpokládám, že bude v letošním roce pokračovat. Přihlášku na "mléko" předám dětem ihned po obdržení podrobností. Projekt "Ovoce do škol" pokračuje, první dodávku očekávám ve druhém celém zářijovém týdnu.
Děkujeme minulým i budoucím sponzorům a všem přejeme příjemný den.
ZŠ a MŠ Vrbová Lhota


Monday, August 20, 2012, 09:46 AM
Seznam pomůcek pro 1. ročník
Tělesná výchova: tepláková souprava, tričko, kraťasy, švihadlo, cvičky a tenisky nebo botasky (na ven) - do látkové tašky
Výtvarná výchova: sada štětců, tempery, paleta, igelit na lavici, zástěrka (stará košile), hadřík, voskovky, lepidlo v tyčince - do velkého kufříku nebo krabice
Hudební výchova: zobcová flétna ( prosím zakoupit v hudebninách, ne v hračkářství, cena do 150Kč)

obaly na sešity, pracovní sešity a učebnice
ručník, toaletní papír, papírové kapesníky, látkový ubrousek na svačinu
zásobník na číslice (2 x po šesti přihrádkách)
desky na skládání písmen s přihrádkami
desky na sešity
přezůvky + sáček
vybavený penál (několik obyčejných tužek, guma,krátké pravítko)

Seznam pomůcek pro 2. - 4. ročník

Tělesná výchova: tepláková souprava, tričko, kraťasy, švihadlo, cvičky a tenisky nebo botasky (na ven) - do látkové tašky
Výtvarná výchova: sada štětců, tempery, paleta, igelit na lavici, zástěrka (stará košile), hadřík, voskovky, pastelky - Plasticolor, lepidlo v tyčince - do kufříku nebo krabice

obaly na sešity, pracovní sešity a učebnice
pravítko 30cm
trojúhelník s ryskou
kružítko - od 3. ročníku
ručník, toaletní papír, papírové kapesníky, látkový ubrousek na svačinu
desky na sešity
přezůvky + sáček
vybavený penál (tužky č. 1,2 a 3, pero - nejlépe Tornádo, guma, krátké pravítko)


Všechny věci podepsat!!!

Wednesday, June 20, 2012, 08:11 AM
ŠKOLKÁČEK č.10

21.6. půjdeme do McDonalds na prohlídku a zmrzlinu, z MŠ budeme odcházet v 8.00 hodin, dejte dětem batůžek s pitím a pokrývku hlavy
22.6.přespání v MŠ, sraz dětí v pátek v 18.00 hodin, v sobotu si děti vyzvedněte do 9.30 hodin
nahlaste prosím, co za každé dítě přinesete k večeři a snídani
každé dítě bude mít kartáček a pastu na zuby, můžete dětem dát baterku
25.6. rozloučení s předškoláky
26.6. dopravní hřiště Kolín, odjezd z MŠ v 7.30 hodin , na zaplacení autobusu použijeme peníze ze sběru papíru
27.6. výlet do Poděbrad na hřiště a zmrzlinu, z MŠ odcházíme v 7.15 hodin nebo můžete děti přivést na autobusovou zastávku do 7.30 hodin, dejte dětem vhodné oblečení , obuv a batůžek s pitím a sušenkou, tento výlet se uskuteční v případě příznivého počasí
zbylé peníze budou vyúčtovány a vráceny ve čtvrtek nebo pátek
30.8. přijďte v 15.00 hodin na schůzku ( bez dětí )


Monday, June 4, 2012, 11:19 AM
4. až 8.6. bude probíhat sběr papíru
7.6. divadlo Nymburk, z MŠ odcházíme v 7.15 hodin nebo můžete děti přivést k autobusové zastávce do 7.30 hodin, jedeme na představení Hurvínek , vstupné je 65,-Kč + jízdné autobus a vlak, dejte dětem batůžky, lahvičku s pitím, nečokoládovou sušenku a podle počasí pláštěnku nebo nepromokavou bundu
13.6. jedeme na Dračí lodě do Nymburka, z MŠ odjíždíme v 8.00 hodin, návrat ve 13h., dejte dětem batoh, lahev s pitím, nečokoládovou sušenku a podle počasí pláštěnku nebo nepromokavou bundu, vhodnou pokrývku hlavy
15.6. přijede do MŠ divadlo Kůzle s představením Na kole i přes pole, cenu rozpočítáme podle počtu dětí, můžete přivést mladší sourozence
15.6. se uskuteční Divadelní pouť v ZUŠ v Pečkách v 16.00 hodin, s dětmi budeme odjíždět do Peček autobusem v 15.00 hodin, dejte dětem batůžek s pitím a podle počasí pláštěnku nebo nepromokavou bundu
Je možné vyzvednout si děti do 14.45 hodin v MŠ a dopravit se individuálně do Peček , po ukončení představení nebo v jeho průběhu si své děti vyzvedněte u paní učitelky v Pečkách, nepojedeme s dětmi zpět do Vrbové Lhoty!

děkujeme p. Lipowské za sladkosti ke Dni dětí


Monday, June 4, 2012, 11:12 AM
Vážení rodiče, zdravím Vás a předkládám Vám červnové informace.
V první řadě připomínáme peníze na pracovní sešity - je výhodnější nakupovat pracovní sešity hromadně, než abyste je kupovali každý zvlášť: budoucí 2. ročník - 360,- Kč; 3. ročník - 300,- a 4. ročník - 360,- Kč. Největší položkou jsou pracovní sešity anglického jazyka. Peníze dodejte 18. 6. Pracovní sešity z Matematiky zaplatíme z výtěžku sběrů - od KÚ {resp. MŠMT na ně nemáme}, sešity uhradíme z peněz od OÚ Vrbová Lhota.
Sběr starého papíru probíhá v tomto týdnu {4. - 8. 6.}
13. 6. se konají závody dračích lodí, do Nymburka se vydáme všichni, návrat je
v cca 13.00. Je možné se domluvit individuálně na odvozu z Nymburka.
Vybíráme 40,- Kč. S sebou viz. 19. 6.
15. 6. se opět koná již tradiční Divadelní pouť. Vystoupení dětí začne v 16.00 v Pečkách v sále ZUŠ. Po divadle se sejdeme v cca 19.00 na školní zahradě, opečeme si špekáčky a zájemci z řad našich žákyň a žáků mají možnost přespat ve škole. Přijďte všichni, děti i my se na Vás těšíme.
14. 6. vystoupí děti z kroužku Cvičení s hudbou v Poděbradech v DDM na Přehlídce zájmových kroužků DDM. Odjíždíme společně autobusem v 15.20h, začátek je v 17h. Dopravu zpět si rodiče zajistí sami. Přehlídka je veřejná.
19. 6. nás budou vybrané děti reprezentovat na Lehkoatletických závodech v Hořátvi, ale jedeme všichni. Odjíždíme v 7.05 linkovým autobusem. S sebou svačinu, dostatek pití, sportovní oblečení dle počasí, pláštěnku, kšiltovku, brýle. Děti mohou čekat na zastávce, popř. nastoupit v Ratenicích, ale musíme o tom být předem informováni. Zpět se vrátíme ve 13.45 {13.10 Pečky, 13.40 Ratenice}. Vybíráme 40,_ Kč, popř. méně u těch, kteří si vyzvednou dítě v Hořátvi či Pečkách. Oběd nestihneme, pro ty, kteří se budou vracet do školy, můžeme zajistit svačinu.
26.6 navštívíme Dopravní hřiště v Kolíně. Odjíždíme po příjezdu autobusu z Ratenic, vracíme se na oběd. Vybíráme 40,- Kč.
Veškeré peníze {kromě platby za pracovní sešit - ty až 18. 6.} nám zaplaťte 12. 6. 27. 6. bychom ještě uskutečnili minivýlet podél Šembery a do Českého Brodu - upřesňující lístek ještě děti dostanou.
28. 6. se uskuteční ve spolupráci s FK Vrbová Lhota fotbalový turnaj "Těšíme se na prázdniny".


Wednesday, May 16, 2012, 03:09 PM
Vážení rodiče, předkládáme Vám doplňující květnové informace:
Dne 18. 5. nebude počítačový kroužek {vzhledem k odjezdu na dvoudenní výlet s turistickým kroužkem}, náhradní se uskuteční 1. 6. {v červnu již standardně kroužky nejsou}.
22. 5. Jedeme na školní výlet do Hradce Králové, kde navštívíme botanickou zahradu a staré centrum. S sebou svačinu, pití, vhodné oblečení, pláštěnku; vše sbalené v batohu na záda. Pojedeme autobusem v 7.31 z Vrbové Lhoty a 8.01 vlakem z Poděbrad, vrátíme se autobusem s příjezdem v 15.12 do Vrbové Lhoty. Celková cena {vstupné + doprava} 120,- - pošlete, prosím, 18. 5.
Dále bychom rádi vybrali peníze na pracovní sešity - je výhodnější nakupovat pracovní sešity hromadně, než abyste je kupovali každý zvlášť: budoucí 2. ročník - 360,- Kč; 3. ročník - 300,- a 4. ročník - 360,- Kč. Největší položkou jsou pracovní sešity anglického jazyka. Peníze dodejte 18. 6. Ve výjimečných případech se můžeme domluvit na odkladu platby. Pracovní sešity z Matematiky zaplatíme z výtěžku sběrů - od KÚ {resp. MŠMT na ně nemáme}, sešity uhradíme z peněz od OÚ Vrbová Lhota.
Sběr starého papíru proběhne 4. - 8. 6.
Připomínáme platbu zálohy na školu v přírodě - 24. 5. {možno i na účet školy 51-7262160217/0100 - do zprávy pro přijemce jméno dítěte, variabilní symbol 2012}.


Wednesday, May 16, 2012, 10:10 AM
Školkáček č.8


26.4. čarodějnický rej a opékání buřtů
Do 26.4. nahlaste docházku dětí do MŠ na 30.4. a 7.5.
27.4. divadlo Poděbrady , z MŠ odcházíme v 7.15 hodin nebo můžete přivést děti k autobusové zastávce do 7.30 hodin , představení Pohádky pro děti
Do 30.4. můžete donést vyřazené elektrospotřebiče
2.5. zápis dětí do MŠ Vrbová Lhota na šk. rok 2012/2013 od 9.00 hodin do 14.00 hodin
14.5. návštěva Záchranné stanice pro živočichy v Pátku , z MŠ odcházíme v 7.15 hodin nebo můžete přivést děti k autobusové zastávce do 7.30 hodin, dejte dětem sportovní obuv , oděv a vhodnou pokrývku hlavy ( z Poděbrad jdeme pěšky , zpátky autobusem)
16.5. třídní schůzka s ukázkou výchovné práce v 15.00 hodin
17.5. divadlo Poděbrady, z MŠ odcházíme v 7.15 hodin nebo můžete přivést děti k autobusové zastávce do 7.30 hodin , představení Kašpárek a Kalupinka
24.5. celodenní výlet na Loučeň, prohlídka zámku a labyrintů s pohádkovou bytostí , na cestě zpět se stavíme v ZOO Chleby
29.5. Polabské muzeum Poděbrady , z MŠ odcházíme v 7.15 hodin nebo můžete přivést děti k autobusové zastávce do 7.30 hodin, v muzeu si prohlédneme výstavu Svět starých Slovanů a Příběh Polabí

prosíme o zaplacení vzpomínkového trika 149,- Kč do 30.4.2012

na divadla prosíme o zaplacení 500,-Kč do 11.5.2012, vyúčtování je na nástěnce na chodbě

na všechny výlety dávejte dětem batůžek s pitím a můžete dát nečokoládovou sušenku , podle počasí pláštěnku nebo nepromokavou bundu

dejte dětem do šatny dostatek oblečení na převléknutí

MŠ bude uzavřena od 1.7. do 31.8.2012
30.8. proběhne schůzka s rodiči v MŠ v 15.00 hodin
provoz MŠ od 3.9.2012


Wednesday, May 2, 2012, 02:38 PM
Vážení rodiče, předkládáme Vám květnové informace: Dne 7. 5. pořádáme cvičení v přírodě. Autobusem s odjezdem v 7.31 dojedeme do Poděbrad a odtud půjdeme pěšky do Pátku, kde navštívíme stanici pro handicapované živočichy [děti mohou vzít suché pečivo]. Žáci 5. ročníku se budou vracet z Pátku dříve a podívají se do poděbradských škol. Spolu s vyplněným lístkem pošlete hned zítra 4. 5. 20,- Kč na dopravu a příspěvek pro stanici. 1. - 3. ročník přijede zpět v 11.37, 5. ročník ve 12.37.
Dne 18. 5. nebude počítačový kroužek (vzhledem k odjezdu
na dvoudenní výlet s turistickým kroužkem), náhradní se uskuteční 1. 6. [v červnu již standardně kroužky nejsou].
22. 5. plánujeme školní výlet do Hradce Králové, kde navštívíme botanickou zahradu. Pojedeme autobusem v 7.31 z Vrbové Lhoty, vrátíme se autobusem s příjezdem v 15.12 do Vrbové Lhoty. Celková cena (vstupné + doprava) 120,- - pošlete, prosím, 18. 5.
Sběr starého papíru proběhne 4. - 8. 6.

Wednesday, April 4, 2012, 11:19 AM
Vážení rodiče, zdravíme Vás a dne 16. 4. Vás zveme na třídní schůzky.Vzhledem k tomu, že Vám musíme říci informace o připravované škole v přírodě, sejdeme se všichni v 16.30. Informace o prospěchu budou následovat.
17. 4. pořádáme turnaj se ZŠ Hořátev, Hradištko a Pečky. Hráčky a hráči 3. a 5. ročníku (Standa Štok, Martin Klimpt, Matěj Roškota, Vojta a Jakub Novotní, Eliška Vorlová, Zuzka Roškotová, Ema Podskalská a Mája Lebedová) potřebují být u haly
v cca 7.40., tzn. mohou nastoupit do autobusu v 7.02 z Vrbové Lhoty (7.05 z Ratenic), kterým pojede paní učitelka Šramotová, případně je můžete k hale přivézt. Napište mi, které řešení volíte.
Ostatní pojedou společně autobusem v 8.37. Žáci také navštíví ve volném čase pečeckou čistírnu odpadních vod. Opět připomínám, že je bezpodmínečně nutné, aby děti měly vhodné oblečení a především přezutí - sportovní obuv se světlou podrážkou (nesmí dělat čáry). Vracet se budeme společně autobusem ve 12.50 z Peček.
12. 4. odpadá 3. ročníku odpolední vyučování (V.v.).


Monday, March 5, 2012, 07:47 AM
Vážení rodiče, zdravíme Vás a přejeme krásné přicházející jaro.Jednak děkujeme za vyplnění dotazníků pro Mapu školy, snad do třídních schůzek (16. 4.) obdržíme výsledky a jednak předkládáme následující informace:
V příštím týdnu 9. 3. pojedeme s dětmi opět do sokolovny. Systém zůstává stejný - vždy ve čtvrtek vybereme 20,- Kč.
Na 23. 3. bychom si chtěli pronajmout Pečeckou Sporthalu, abychom se co nejlépe připravili na florbalový turnaj, ale to Vám ještě upřesníme. Florbalový turnaj se uskuteční po Velikonocích v druhé půlce dubna.
Vzhledem k mé zahraniční ministáži a současně probíhajícímu semináři paní učitelky Petrákové odpadá 20. 3. pátému ročníku odpolední vyučování. Počítačový kroužek dne 22. a 23. 3. , stejně tak výlet turistického kroužku 24. 3. proběhne, pokud se nestane nic nepředvídatelného, normálně.
První jarní den 21. 3. přivítáme oblečením v zelené a žluté barvě.
2. 4. se budeme fotit. Tentokráte jsme objednali jiného fotografa, fotky by měly být o něco lepší (drobné info máte na nástěnce ve vstupní chodbě školy), ale také dražší. Na společnou fotografii škola přispěje z peněz za sběr (místo 75,- Kč, bude tedy stát 50,- Kč), soubor fotografií bude za 250,- Kč. Vzhledem k chystanému pozadí, nesmí mít na sobě nikdo nic zeleného. Samozřejmě koupě fotografie není povinná.
Hned následující den, 3. 4., bychom Vás rádi pozvali na tradiční Velikonoční výstavu, kde si můžete za příspěvek na materiál vybrat výrobky Vašich dětí. Tento den se také uskuteční školní kolo pěvecké soutěže.
5. a 6. 4. máme velikonoční prázdniny. Pokud budete potřebovat, může Vaše dítě navštěvovat v uvedených dnech školní družinu, není však možné poskytnout oběd.
10. 3. se v Pečkách běží Pečecká desítka; bližší informace jsou na nástěnce v chodbě nebo na http://pecky10km.wz.cz/mladez.html, Myslím si, že některé z dětí by měly naději na dobré umístění.
Vzhledem k dotazům ještě sdělujeme, že sběr starého papíru se v tomto roce uskuteční ještě jednou koncem května.
Na závěr bychom chtěli požádat, abyste neposílali do školy Vaše děti, pokud nejsou "doléčené" - vede to pak k tomu, že se nakazí další žáci, popřípadě zpětně se pak znovu, a většinou s větší intenzitou, vrátí choroba i k původci. V součtu pak děti absentují více, než kdyby se přišly zcela zdravé napoprvé. Děkujeme.


Zpět Další


Warning: chmod() [function.chmod]: No such file or directory in /mnt/web-data2/zsvrblhota_meetonline_cz/public_html/www/sphpblog/index.php on line 122