ZŠ a MŠ Vrbová Lhota - Aktuality

Friday, April 1, 2011, 01:05 PM
Vážení rodiče,zveme Vás na konzultace k prospěchu Vašich dětí, které se konají dne 12. 4. přibližně podle rozpisu {děti mají u sebe} - nechtěli jsme, abyste zde museli čekat déle, nežli je nutné. Pokud se v uvedeném termínu nemůžete dostavit, zavolejte, napište, domluvíme se na jiné hodině [popř. i dni]. Podklady od paní učitelky Želivské budou mít vždy třídní učitelky. Přáli-li byste si hovořit i s paní Želivskou, oznamte nám Váš požadavek.
Připomínáme Velikonoční výstavu dne 19. 4. od 7.30 do 16.30, z tohoto důvodu odpadá kroužek Cvičení s hudbou.
Dne 13. 4. odpadá odpolední vyučování - vybrané děti jedou na pěveckou soutěž do Úval.

V rámci oslav Dne Země pojedeme 20.4. do Poděbrad. Odjezd v 7.30 od školy, návrat linkovým autobusem ve 12.37. S sebou pláštěnku, svačinu a pití. Jízdné zaplatíme z peněz za sběr. Předesílám, že na 12. 5. máme objednáno divadelní představení v Praze a návštěvu Království železnic na Smíchově - celková cena 250,- Kč.

Monday, March 21, 2011, 08:07 AM
Vážení rodiče,ve středu 23. 3. odpadá 2. ročníku odpolední vyučování [organizační důvody].

Od Světového dne vody ke Dni Země:
21.3. barevný den, oblečeme se do jarních barev
projektové odpoledne ke Světovému dni vody pro všechny děti
do 14.00
1.4. Den ptactva - "Já s písničkou jdu jak ten ptáček" - pěvecká soutěž
20.4. Den Země ve Střední odborné škole v Poděbradech, prosíme o podporu na www.conasbavi.cz/vsechny-akce - Zvířata a děti v akci
Dále projektové dopoledne na téma biodiverzita se studentkami Ekogymnázia a beseda s panem Vaňkem ze Záchranné stanice v Pátku.

19. 4. Vás srdečně zveme na Velikonoční výstavu, můžete si prohlédnout, případně za příspěvek na materiál získat, výrobky dětí naší školy i školky - výstava bude otevřena od 7.30 do 16.00.

21. a 22. 4. máme velikonoční prázdniny. Pokud budete potřebovat, může Vaše dítě navštěvovat v uvedených dnech školní družinu, není však možné poskytnout oběd.

Vzhledem k dotazům sdělujeme, že sběr starého papíru se v tomto roce uskuteční ještě jednou koncem května.


Wednesday, January 26, 2011, 04:32 PM
Vážení rodiče,srdečně Vás zdravíme, dovolujeme si Vás informovat o následujícím:

Na II. pololetí vybíráme na pitný režim 50,- Kč. Dále je nutno zaplatit kroužky - cena je stejná jako v pololetí prvním [Výtvarná dílna - 250,-, Počítače - 100,-,
Pečení - 100,-, Cvičení s hudbou - 100,-,] tyto peníze vybereme v příštím týdnu v pondělí při vydávání vysvědčení [31. 1.]. O případném odhlášení či přihlášení se domluvte přímo s vedoucími jednotlivých kroužků.
Jednodenní pololetní prázdniny jsou v letošním roce 4. 2. a na ně hned navazují prázdniny týdenní - "jarní".
V příštím týdnu mohou děti nosit sběr - dobře svázané balíčky odevzdají při příchodu do školy a nahlásí hmotnost balíku ve školce.
Dovoluji si připomenout, že odhlásit oběd lze jen v MŠ [ŠJ] nejlépe písemně, případně telefonicky [321785636], nejpozději do 7.00 daného dne. Platba obědů musí být předem, jinak se žák nemůže stravovat.

Ve II. pololetí je opět možno odebírat prostřednictvím školy dotované mléko v rámci projektu "ŠKOLNÍ MLÉKO".
Ceny se mírně zvedly -
Ochucené dotované mléko Lipánek 250 ml
jahoda, vanilka, kakao
nová cena 4,50 Kč

Smetanový krém Lipánek 80 g
vanilka, kakao, Duo vanilka - kakao
nová cena 4,50 Kč

Tvarohový krém Lipánek 80 g
Duo vanilka - jahoda
nová cena 4,- Kč
Ceny jogurtů (4,- Kč) a neochuceného mléka Lipánek 250ml (3,- Kč) zůstávají beze změny.
Poslední mléko za I. pololetí vydám 31. 1. Vyúčtování I. pololetí provedu v prvním únorovém týdnu. Mléko ve II. pololetí budu vydávat dvakrát (160,-Kč) či třikrát týdně [250,-Kč] do cca konce června.
Mám - nemám zájem odebírat dotované mléko ve II. pololetí 2010/11.

V případě kladné odpovědi zaplaťte, prosím, 31.1.


Sunday, January 9, 2011, 03:38 PM
Vážení rodiče,
dovolujeme si Vám připomenout termín zaplacení plavání - 17. 1. Prosíme o platbu v hotovosti třídním učitelkám.
Do konce ledna budeme také potřebovat zaplatit [event. vyplnit přihlášky] kroužky a odebírání školního mléka pro 2. pololetí. Informační lístek ještě děti dostanou.
19. a 20. 1. proběhne zápis do 1. ročníku.
31. 1. dostanou děti pololetní vysvědčení [výpis]. V tom samém týdnu [31. 1. - 3. 2.] proběhne sběr starého papíru.
4. 2. jsou pololetní prázdniny a na ně navazující "jarní prázdniny" [7. - 13. 2.]. V případě zájmu může Vaše dítě navštěvovat školní družinu [děti budou pohromadě s MŠ], bohužel však bez možnosti oběda.
23. 2. - 2. 3. se koná škola v přírodě ve Svoru u Nového Boru [www.starline.cz]. Nezapomeňte vyřídit Vašim dětem potvrzení od doktora. Schůzku již před odjezdem dělat nebudeme, pokud máte nějaké dotazy napište, zavolejte nebo se zastavte ve škole. Hodinu odjezdu a příjezdu oznámíme po jarních prázdninách.
Staré elektrospotřebiče, které jste po vybalení nových odnesli na půdy a do kůlen, můžete odevzdat do školy [nerozebrané] - menší do červené popelnice v šatně, větší do koše za vstupními dveřmi a ještě větší po domluvě do garáže [ne však nebezpečný odpad - zářivky, monitory, ...]
Mějte se hezky. ZŠ a MŠ Vrbová Lhota


Sunday, December 5, 2010, 08:24 PM
Vážení rodiče, zdravíme Vás v posledním měsíci tohoto kalendářního roku. Ve středu (8. 12.) jedeme do mlýna Davídkov (http://www.mlyndavidkov.cz ) na pořad Vánoční hrátky na mlýně. Odjíždíme v 8.00. Návrat přibližně v 15.30. Oběd je zajištěn (bramboračka, sypánky, vánočka, čaj), ale svačinu doporučujeme též.
Dne 20. 12. Vás zveme na poslední adventní zpívání. Bude se však konat až v 15.00, abychom se mohli zúčastnit ve větším počtu.
22. 12. půjdeme jako obvykle ustrojit stromek do lesa - dětem dejte s sebou různé pamlsky pro zvířata (mrkve, zrní, jablka, lůj pro sýkorky, ...). Po návratu z lesa proběhnou třídní besídky. Občerstvení (limonády, cukroví, apod.) si každý žák/yně donáší sám/a, ale v rozumné míře.
V lednu začneme jezdit na plavání, hned v prvním lednovém týdnu. Budeme jezdit každou středu do března. Cena za 10 lekcí s dopravou je 600,- Kč. Zaplaťte, prosím, 17. 1. 2011.
Zápis do prvního ročníku naší školy pořádáme 19. a 20. 1. 2011. Bližší informace budou na nástěnce v lednu.
V posledním lednovém týdnu proběhne 2. kolo sběrové soutěže. Papírové vánoční obaly tedy nevyhazujte, svažte a koncem ledna doneste do školy.
V uplynulých dvou týdnech proběhlo testování žáků 4. a 5. ročníku testy SCIO (čtenářská dovednost a anglický jazyk). Výsledky by měly být přístupné po vyhodnocení (cca do poloviny prosince) pod osobním přihlášením zúčastněných žáků.
Přejeme krásné Vánoce a šťastný rok 2011!

Tuesday, November 30, 2010, 08:33 AM
Vážení rodiče, milé děti zveme Vás na další díl Předškoláčka. Očekáváme Vás 14. 12.

Tuesday, November 16, 2010, 11:11 AM
Vážení rodiče, zveme Vás na konzultace o prospěchu Vašich dětí, které se konají dne 23. 11. přibližně podle následujícího rozpisu - nechtěli jsme, abyste zde museli čekat déle, nežli je nutné. Pokud se v uvedeném termínu nemůžete dostavit, zavolejte, napište, domluvíme se na jiné hodině (popř. i dnu). Podklady od paní učitelky Želivské budou mít vždy třídní učitelky. Přáli-li byste si hovořit i s paní Želivskou, oznamte nám Váš požadavek. 29. 11. si pojedeme zacvičit do pečecké sokolovny - vybírat budeme jen na autobus (10,- - zaplaťte, prosím, 25. 11.)Dále oznamujeme, že jsme na 8. 12. objednali předvánoční pořad ve mlýně Davídkov (Hryzely). Cena (doprava, program, oběd) činí 240,- Kč - zaplaťte, prosím, také 25. listopadu. Od 29. 11. Vás zveme každé pondělí od 9.45 na adventní zpívání na schodech.

Wednesday, October 6, 2010, 10:07 AM
Vážení rodiče,
v týdnu před podzimními prázdninami, tj. od 18. do 22. října pořádáme sběr starého papíru. Dobře svázané a pokud možno i zvážené balíčky odevzdávejte při příchodu do školy (při větším množství rovnou do garáže). Balte, prosím, zvlášť papír a karton. Ve školce vždy nahlaste hmotnost odevzdaného papíru. Ve vstupní chodbě školy můžete též odhazovat vybité baterie, mobily a nerozebrané elektrospotřebiče.
21. 10. bychom provedli evakuaci s následným přesunem do pečecké sokolovny nebo pečeckého sportovního areálu. Do školy bychom se vrátili autobusem s příjezdem ve 13.00 - oběd bude později, ratenické děti mohou na základě lístku vystoupit cestou. Na jízdné nevybíráme - zaplatíme z "prasátka".
Na den 25. a 26. 10. 2010 vyhlašuji ředitelské volno (na které navazuje státní svátek a podzimní prázdniny), ve škole bude prováděna oprava a desifenkce vlhkého zdiva. Pokud máte zájem, lze zajistit péči o Vaše děti v rámci školní družiny (bez oběda). Sdělte nám, prosím, kdo přijde.
Podle posledních informací od pana Tvrze bude možno plavecký výcvik uskutečnit až od ledna. Platbu a termín upřesníme během listopadu.
Vzhledem k tomu, že naše školní počítačová síť odchází do věčných lovišť a její kompletní rekonstrukce bude možná až v cca březnu příštího roku, obracím se na Vás s dotazem, nemáte-li doma či v práci počítač (mladší než 7 let), který byste nám mohli věnovat. Děkujeme a mějte se hezky.


Tuesday, August 31, 2010, 08:30 PM
Vážení rodiče, srdečně Vás zdravíme a dovolujeme si Vás informovat o několika důležitých věcech týkajících se školního roku 2010/2011. Ve čtvrtek a pátek bude vyučování jen do 11.45. Odpolední vyučování začne až od 13. 9.
Ve čtvrtek, dne 2. 9., uspořádáme na hřišti hravé dopoledne. S sebou si děti nemusí brát nic kromě přezůvek [první hodinu budeme ve škole], pití a sportovního oblečení. Ke svačině si opečou špekáčky, které jsou zakoupeny ze sponzorských peněz.
V pátek děti obdrží ve škole učebnice a sešity. Od pondělí si tedy děti budou nosit věci již podle rozvrhu. Dohlédněte, prosím, na obalení všech učebnic i sešitů a přípravu převlečení na hodiny tělesné výchovy. Navíc ať si každé dítě přinese svůj hrneček, který si bezpečně pozná, ručník s poutkem a roli toaletního papíru.
Na první pololetí vybíráme 50,- Kč na pitný režim [případné zbylé peníze použijeme na ceny
ve školních soutěžích] a 100,- Kč na zakoupení potřeb na výtvarné a pracovní vyučování. Tuto částku [celkem tedy 150,- Kč] zaplaťte 30. září [prosíme v hotovosti]. Klasické sešity jsme zakoupili z provozních prostředků [od OÚ].

Přihlášku do družiny a ke stravování [včetně nového čísla sporožirového účtu] doneste nejpozději zítra [2. 9.]. Poplatek za družinu je 60,- Kč měsíčně.
Do ranní družiny může žák přijít nejdříve v 6.30 a nejpozději v 7.15, odpolední družina končí v 15.30 [výjimečně se lze domluvit i na čase pozdějším]. Oznámení o odchodu ze ŠD musí být písemné. Pokud žák není přihlášen do ŠD, může před začátkem vyučování pobývat ve škole 20 minut, po vyučování [obědě] odchází ihned ze školy [pokud se samozřejmě neúčastní činnosti pořádané školou - kroužky, nácviky, besídky, apod.].
Na 21. 9. máme objednáno představení Kocour Modroočko v Praze v divadle Gong. Doprava a vstupné vyjde na 140,- Kč. Vybírat ji budeme 16. 9. Odjíždíme 8.00, návrat plánujeme na 13.00.
27. 9. navštívíme dopravní hřiště v Kolíně, za dopravu a vstupné děti zaplatí 40,- Kč. Tuto částku pošlete též 16.9. Odjíždět budeme v 8.00 od školy, vrátíme se v 11.45 ke škole.
2. 10. má obec Ratenice výročí. Děti z naší školy vystoupí po obědě s nacvičeným programem. Počítejte, prosím, s uvedeným dnem.
Od října nabízíme možnost navštěvovat tyto kroužky: ruční práce, turistický, cvičení
s hudbou, pečení a počítačový. Cena kroužku ruční práce je 250,- Kč za pololetí,
u ostatních 100,- Kč za pololetí. Záleží však na počtu přihlášených - v případě nízkého počtu zájemců nebude kroužek otevřen.
Drakiádu uspořádáme ve čtvrtek 23. 9. po obědě.
1. - 5. listopadu proběhne opět soutěž ve sběru starého papíru, stejným způsobem jako v loňském roce. Dále též pokračujeme ve sběru baterií a elektrospotřebičů.
Od listopadu bude opět probíhat výuka plavání v Nymburce, počítejte tedy i s těmito výdaji [cca 600,- Kč]. Tuto částku [po upřesnění] budeme vybírat během října.
Zálohu na školu v přírodě [21.- 28.2.11] budeme vybírat ve výši 1000,- Kč v listopadu - hotově 15. listopadu, na účet [tento způsob preferujeme] do 15. listopadu.
Odhlásit oběd lze jen v MŠ [ŠJ] nejlépe písemně, případně telefonicky [321785636], nejpozději do 7.00 daného dne. Platba obědů musí být předem, jinak se žák nemůže stravovat. Veškeré finanční záležitosti týkající se školní družiny a jídelny vyřizujte s paní Věrou Růžičkovou v pondělí 6.30 - 8.00, 15.30 - 16.30 nebo ve středu 6.30 - 8.00. První den nemoci [neplánované absence] lze oběd odebrat do Vámi přinesených čistých nádob v 11.30.
Hlavní vchodové dveře budou přes den otevřeny, používejte zvonek u vnitřních dveří.

Prázdniny ve školním roce 2010/2011 jsou stanoveny takto:
Podzimní prázdniny [+st. svátek] 27. 10. - 29. 10. 2010
Vánoční prázdniny 23. 12. 2010 - 2. 1. 2010 [vyučování začne 3.1.11]
Pololetní prázdniny 4. 2. 2011
Jarní prázdniny 7. 2. - 13. 2. 2011 [Nymburk] - navazují na pololetní
Velikonoční prázdniny 21. 4. - 25. 4. 2011 [včetně Velikonočního pondělí]
Hlavní prázdniny 1. 7. - 31. 8. 2011
Ředitelské volno plánujeme na 25. - 26. 10. 2010.
O projektech "Školní mléko" a "Ovoce do škol" nemám v tuto chvíli aktuální informace, ale předpokládám, že budou v letošním roce pokračovat. Přihlášku na "mléko" předám dětem ihned po obdržení podrobností, "ovoce" budeme v případě pokračování vydávat automaticky všem.
Děkujeme minulým i budoucím sponzorům a všem přejeme příjemný den.
ZŠ a MŠ Vrbová Lhota


Thursday, July 1, 2010, 03:22 PM
Seznam pomůcek pro 1. ročník
Tělesná výchova: tepláková souprava, tričko, kraťasy, cvičky a tenisky nebo botasky (na ven) - do látkové tašky
Výtvarná výchova: sada štětců, tempery, paleta, igelit na lavici, zástěrka (stará košile), hadřík, voskovky,lepidlo v tyčince - do velkého kufříku nebo krabice
Hudební výchova: zobcová flétna ( prosím zakoupit v hudebninách, ne v hračkářství, cena do 150Kč)

obaly na sešity, pracovní sešity a učebnice
ručník, toaletní papír, papírové kapesníky, látkový ubrousek na svačinu
zásobník na číslice (2 x po šesti přihrádkách)
desky na skládání písmen s přihrádkami
desky na sešity
přezůvky + sáček
vybavený penál (několik obyčejných tužek, guma,krátké pravítko)

Seznam pomůcek pro 2. - 5. ročník

Tělesná výchova: tepláková souprava, tričko, kraťasy, cvičky a tenisky nebo botasky (na ven) - do látkové tašky
Výtvarná výchova: sada štětců, tempery, paleta, igelit na lavici, zástěrka (stará košile), hadřík, voskovky, pastelky - Plasticolor, lepidlo v tyčince - do kufříku nebo krabice

obaly na sešity, pracovní sešity a učebnice
pravítko 30cm
trojúhelník s ryskou
kružítko - od 3. ročníku
ručník, toaletní papír, papírové kapesníky, látkový ubrousek na svačinu
desky na sešity
přezůvky + sáček
vybavený penál (tužky č. 1,2 a 3, pero - nejlépe Tornádo, guma, krátké pravítko)


Všechny věci podepsat!!!


Zpět Další


Warning: chmod() [function.chmod]: No such file or directory in /mnt/web-data2/zsvrblhota_meetonline_cz/public_html/www/sphpblog/index.php on line 122